slider-chmury-1slider-chmury-1
slider-niebo-czysteslider-niebo-czyste
 • PLMP Płock - wyniki

  Czwarta już edycja Polskiej Ligi MotoParalotniowej 2014. Tym razem w Płocku poszło 9 konkurencji. Rano w sobotę nawigacja połączona z czystym startem i celnością lądowania, a później ekonomia i klasyczne slalomy. W niedzielę rano zostały rozstawione pylony i ruszyły slalomy na 3, 4 i 5 pylonów. A za dwa tygodnie ostatnia edycja PLMP 2014 w […]

  ,

 • SupAir - komunikat bezpieczeństwa

  25 sierpnia firma SupAir wydała bardzo ważny komunikat dotyczący uszkodzeń na paskach łączących automatyczne 30-mm klamry z uprzężą (zazwyczaj stosowanych na taśmie piersiowej). Uszkodzenia wynikają z tego, że niektóre klamry posiadają ostre krawędzie na wewnętrznej stronie żeńskiej części klamry. Jeżeli ktoś zauważy na swojej uprzęży takie uszkodzenie, musi natychmiast skontaktować się z producentem.

 • Nowe zasady lotów w Dolomitach

  Przyszedł okres, kiedy wielu pilotów wybiera się w Dolomity, aby w spokojniejszej już jesiennej termice poszurać stabilem o skalne ściany, przelecieć wzdłuż majestatycznych Tre Cime, a może nawet wylądować na Marmoladzie. Wszyscy, którzy w najbliższym czasie planują wybrać się w ten region, powinni zapoznać się z obowiązującymi tam nowymi zasadami.

 • PLP Karkonosze - wyniki i podsumowanie

  W piątek Karkonoszach na starcie stawiło się 12 pilotów, a kolejna trójka dojechała w sobotę. Pierwszego dnia wszyscy pojechali do Kozakova w Czechach (z powodu siły i kierunku wiatru) i został wyznaczony przelot otwarty z jednym punktem zwrotnym. Czterem zawodnikom udało się przelecieć ponad dystans minimalny, a najwięcej kilometrów pokonał Adam Grzech.

  ,

 • PLMP Płock 30-31 sierpnia

  W dniach 30-31 sierpnia zapraszamy na I Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Płocka odbywające się w ramach Polskiej Ligi Motoparalotniowej. Rejestracja w dniu 29 sierpnia w godz. 17-20 w budynku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku ul. Bielska 60. Wpisowe: 50 zł.

  ,

 • Woody Valley - komunikat bezpieczeństwa

  Woody Valley wydało komunikat bezpieczeństwa dotyczący lekkich klamer zamontowanych na taśmach piersiowych w ich uprzężach, a także w niektórych uprzężach Swinga i Icaro (pełna lista na dole artykułu). Zdarzyły się przypadki samoczynnego otwarcia klamer po wystartowaniu z powodu wadliwego działania jednego z bocznych przycisków, służących do odblokowywania klamry.

 • Uwag kilka o filmowaniu z nieba

  Radość jaką daje latanie jest nie do opisania, a większość z nas, z wyjątkiem skrajnych przypadków para-narcyzmu, chce się ową radością podzielić z innymi, utrwalając swe loty na filmie. Koledzy pytają mnie o różne aspekty filmowania, często jak już jestem prawie podpięty do liny, więc, na podstawie ich pytań, postaram się trochę o kamerowaniu napisać, […]

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania
  12wrz - 14Cały dzieńPLMP ElblągElblągTyp wydarzenia:zawody


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • 6 × = 36