slider-chmury-1slider-chmury-1
slider-niebo-czysteslider-niebo-czyste
 • Przelotki sterówek - niszczenie linek

  Internetowy magazyn Free.aero donosi o potencjalnym zagrożeniu związanym z przelotkami stosowanymi do sterówek. W niektórych sytuacjach mogą one doprowadzić do uszkodzenia linek sterowniczych. Przelotki są coraz częściej stosowane zamiast bloczków.

 • Uroczyste zakończenie sezonu - więcej informacji

  Uroczysta inauguracja ligi PLP i PLMP odbędzie się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie przy ul. Teatralnej 1 o godz. 16:30. Natomiast bankiet odbędzie się w Sali Bankietowo Weselnej "WESTA" w miejscowości Zawady 9A - jest to na wylocie z Kutna ul. Łąkoszyńską na kierunek Łódź.

 • Uroczyste zakończenie sezonu 2014 - PLMP i PLP

  Mamy wielką przyjemność zaprosić Pilotki i Pilotów na uroczyste zakończenie Polskiej Ligi Motoparalotniowej (PLMP) i Paralotniowej (PLP) wraz z osobami towarzyszącymi, członków PSP i innych organizacji, które odbędzie się w Kutnie w dniu 22 listopada o godz. 16:30 w sali Miejskiego Domu Kultury.

 • Koniec PLMP 2014

  Zakończyła się ostatnia w sezonie 2014 edycja Polskiej Ligi MotoParalotniowej, organizowanej wspólnie przez PSP, pilotów klubu z Elbląga, Paramotor Team i Adama Paskę. W klasie PF1 zwyciężył Marian Drężk, w PL1 - Wojtek Bógdał, a w PF2/PL2 duet Daniel i Roman Walkowiakowie.

  ,

 • PLMP Elbląg - informacje

  Zapraszamy do wzięcia udziału w ostatniej już w tym roku edycji motoparalotniowej ligi sezonu 2014, która odbędzie się od 12 do 14 września w Elblągu na terenie Aeroklubu Elbląskiego ul. Lotnicza 8b. Jak już wspomniałem, będzie to ostatnia na ten rok edycja, dlatego warto jeszcze powalczyć o cenne punkty do końcowej klasyfikacji.

  ,

 • PLP Depułtycze Królewskie 12-13.09 odwołane

  No i stało się! Wzorem wielu innych organizatorów którzy polegli w tym roku w konfrontacji z pogodą, odwołujemy zawody w Depułtyczach Królewskich. Prognozy zmieniają się dosłownie z godziny na godzinę, ale w ostatnich niezmienny jest bardzo silny wiatr i wyjątkowo niekorzystny jego kierunek. Do tego dochodzi prognozowany na sobotę cirrus.

  ,

 • Uwag kilka o filmowaniu z nieba

  Radość jaką daje latanie jest nie do opisania, a większość z nas, z wyjątkiem skrajnych przypadków para-narcyzmu, chce się ową radością podzielić z innymi, utrwalając swe loty na filmie. Koledzy pytają mnie o różne aspekty filmowania, często jak już jestem prawie podpięty do liny, więc, na podstawie ich pytań, postaram się trochę o kamerowaniu napisać, […]

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania

  Brak wydarzeń


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • 8 − = 0