skrzyczne-hdskrzyczne-hd

 Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2014 

 10-13 lipca Szczyrk 

slider-chmury-1slider-chmury-1
Slide background
 • Grzegorz Krzyżanowski nie żyje

  Wczoraj wieczorem całym naszym światem paralotniowym wstrząsnęła tragiczna wiadomość: w wypadku lotniczym pod Radomiem zginął Grzegorz Krzyżanowski - najlepszy motoparalotniowy pilot nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej, aktualny mistrz świata w konkurencjach slalomowych.

 • Zezwolenia na starty z Kopy w Karkonoszach

  Osobom planującym w tym sezonie starty po polskiej stronie Karkonoszy przypominamy, że jedynym legalnym miejscem, z którego można to robić jest Kopa w Karpaczu. Starty można wykonywać od 1 czerwca. Obecnie trwa okres ochronny m.in. cietrzewia. Należy też pamiętać o obowiązkowych imiennych zezwoleniach na starty z Kopy.

 • SupAir - komunikat bezpieczeństwa

  15 kwietnia firma SupAir wydała komunikat bezpieczeństwa dotyczący rączek od zapasu uprzęży Evo XC2, Skypper, Shamane i Shamane FR. W niektórych egzemplarzach został wykryty błąd produkcyjny, który powoduje, że wytrzymałość na pociągnięcie spada ze 100 daN do 40 daN, a to z kolei oznacza, że taka rączka nie spełnia już wymogów certyfikacyjnych.

 • PLMP Masłów - info i zapisy

  Rozpoczynamy ostatni etap przygotowań do III Edycji Polskiej Ligi MotoParalotniowej 2014, która odbędzie się w dniach 18-20 lipca, na lotnisku Aeroklubu Kieleckiego w Masłowie. Zawody są współorganizowane przez: Aeroklub Kielecki, który udostępnia nam lotnisko i infrastrukturę, Miejskie Centrum Kultury im. L. Staffa w Skarżysku-Kamienna, Paramotor Team Poland i Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe.

 • Dzień 2 - impreza

  Zapraszamy wszystkich pilotów na imprezę na Białym Krzyżu. Na wszystkich zawodników będzie czekał ciepły posiłek i zimne napoje . Zaczynamy o godzinie 18:15. Od 18:00 spod wyciągu na Skrzyczne będzie kursował bus do knajpy. Zapraszamy także osoby towarzyszące i sympatyków paralotniarstwa.

 • W ten weekend Ligi w Beskidach nie będzie

  Niestety prognoza pogody nie daje nam szansy na dwa lotnie dni (nie mówiąc już o możliwości zrobienia konkurencji). Na niedzielę zapowiadane są obfite opady deszczu, natomiast w sobotę pewnie da się polatać, jednak siła i kierunek wiatru raczej nie pozwoliłyby na rozłożenie konkurencji. Czekajcie na kolejne komunikaty w sprawie kolejnych terminów.

 • Uwag kilka o filmowaniu z nieba

  Radość jaką daje latanie jest nie do opisania, a większość z nas, z wyjątkiem skrajnych przypadków para-narcyzmu, chce się ową radością podzielić z innymi, utrwalając swe loty na filmie. Koledzy pytają mnie o różne aspekty filmowania, często jak już jestem prawie podpięty do liny, więc, na podstawie ich pytań, postaram się trochę o kamerowaniu napisać, […]

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  lipiec

  10lip - 13Cały dzieńParalotniowe Mistrzostwa Polski - II rundaSzczyrk, PolskaTyp wydarzenia:zawody

  sierpień

  30sie - 31Cały dzieńPuchar Prezydenta Miasta Płock - edycja PLMPPłock, Aeroklub Ziemi MazowieckiejTyp wydarzenia:zawody


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • 3 − 3 =