slider-chmury-1slider-chmury-1
slider-niebo-czysteslider-niebo-czyste
 • Mamy ubezpieczenie na trajki (PPGG)!

  Po długich staraniach, udało nam się pozyskać ubezpieczenie na trajki i paraplany, zarówno jednoosobowe, jak i przeznaczone do przewozu pasażerów. Ubezpieczenie jest całkowicie nowym produktem, konkurencyjnym do obecnie istniejących na rynku i jest gwarantowane przez Hestię.

 • Podsumowanie walnego zabrania członków PSP

  W dniu 14 marca 2015 r. odbyło się walne zebranie członków PSP. Ustępujący Zarząd przedstawił szczegółowe podsumowanie działań w latach 2012-2014. Dokonane zostały zmiany w statucie oraz wybrane zostały nowe władze. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z walnego.

 • 10 tysięcy na 10-lecie PSP

  Postanowiliśmy zaproponować Wam, członkom PSP, żebyście przedstawili nam swoje potrzeby w formie konkursu na projekty, które byście chcieli zrealizować w nadchodzącym sezonie. Przeznaczamy na ten cel 10 000 zł, przy czym kwota ta może być podzielona między większą liczbę zgłoszeń.

 • Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2015

  Wzorem ubiegłego roku Paralotniowych Mistrzostw Polski odbędą się w dwóch edycjach: w Polsce oraz za granicą. Jako pierwsze zaplanowane są zawody na Żarze w dniach 1-4 maja z terminem rezerwowym w dniach 4-7 czerwca. Edycja zagraniczna odbędzie się w dniach 27 lipca - 1 sierpnia w Kruszewie w Macedonii. Zawody te będą wspólnymi paralotniowymi mistrzostwami […]

  ,

 • Komunikat Zarządu w sprawie nieopłacania składek członkowskich

  Na podstawie paragrafu 15 punkt 2. litera a w związku z paragrafem 23 punkt 11 Statutu Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego w dniu 2 marca 2015 r. Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o pozbawieniu członkostwa osób, które do dnia 31.12.2013 r. nie wywiązały się z obowiązku regularnego opłacania składek członkowskich.

 • Walne zebranie członków Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego

  Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego informuje, że w dniu 14 marca 2015 r. odbędzie się IV Walne zebranie członków naszego Stowarzyszenia. Pierwszy termin wyznaczony został na godzinę 11:30. W przypadku braku kworum w pierwszym terminie - drugi termin wyznaczony jest na 14 marca 2015 r. godz. 12:00.

 • O lądowaniu w terenie przygodnym

  W ostatnim czasie pojawiło się wiele wątpliwości związanych z interpretacją przepisów dotyczących uzyskiwania zgody na start i lądowanie przez paralotniarzy z terenów nie będących lotniskami lub lądowiskami. Czy przy każdym starcie i lądowaniu musimy mieć zgodę właściciela terenu? Spróbujmy uporządkować to zagadnienie.

  ,

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania

  Brak wydarzeń


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • − 2 = 7