slider-chmury-1slider-chmury-1
slider-niebo-czysteslider-niebo-czyste
 • PSP wspiera Kadrę Narodową

  Nasze stowarzyszenie zostało oficjalnym sponsorem Paralotniowej Kadry Polski na 2015 rok. Reprezentanci Polski startują na Paralotniowych Mistrzostwach Świata z logo naszego stowarzyszenia na prawym ramieniu. To dzięki Wam możemy ich wspierać.

 • Kalendarz PSP 2015

  Pod koniec roku 2014 prawie 1000 pięknych paralotniowych kalendarzy powędrowało do naszych członków. Dla pozostałych osób uruchomiliśmy sprzedaż kalendarza, a dochód z niego zostanie przeznaczony na działalność statutową Stowarzyszenia. Zapraszamy do sklepu PARArara.pl

 • Skywalk Masala 2 - komunikat bezpieczeństwa

  Poniżej komunikat bezpieczeństwa, który pojawił się na oficjalnej stronie Skywalk w dniu 12.01.2015 r. Dotyczy on paralotni Masala 2 we wszystkich rozmiarach. Firma Skywalk wprowadziła zakaz lotów na tych paralotniach do momentu przeprowadzenia kontroli i naprawy u producenta.

 • Przelotki sterówek - niszczenie linek

  Internetowy magazyn Free.aero donosi o potencjalnym zagrożeniu związanym z przelotkami stosowanymi do sterówek. W niektórych sytuacjach mogą one doprowadzić do uszkodzenia linek sterowniczych. Przelotki są coraz częściej stosowane zamiast bloczków.

 • Uroczyste zakończenie sezonu - więcej informacji

  Uroczysta inauguracja ligi PLP i PLMP odbędzie się w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie przy ul. Teatralnej 1 o godz. 16:30. Natomiast bankiet odbędzie się w Sali Bankietowo Weselnej "WESTA" w miejscowości Zawady 9A - jest to na wylocie z Kutna ul. Łąkoszyńską na kierunek Łódź.

 • Uroczyste zakończenie sezonu 2014 - PLMP i PLP

  Mamy wielką przyjemność zaprosić Pilotki i Pilotów na uroczyste zakończenie Polskiej Ligi Motoparalotniowej (PLMP) i Paralotniowej (PLP) wraz z osobami towarzyszącymi, członków PSP i innych organizacji, które odbędzie się w Kutnie w dniu 22 listopada o godz. 16:30 w sali Miejskiego Domu Kultury.

 • Uwag kilka o filmowaniu z nieba

  Radość jaką daje latanie jest nie do opisania, a większość z nas, z wyjątkiem skrajnych przypadków para-narcyzmu, chce się ową radością podzielić z innymi, utrwalając swe loty na filmie. Koledzy pytają mnie o różne aspekty filmowania, często jak już jestem prawie podpięty do liny, więc, na podstawie ich pytań, postaram się trochę o kamerowaniu napisać, […]

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania

  Brak wydarzeń


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • 9 − = 2