• I Motoparalotniowy Slalomowy Memoriał im. Grzegorza Krzyżanowskiego

  Paramotor Team Poland zaprasza na Slalomowe Zawody Motoparalotniowe, które odbędą się w dniach 16-17 maja na lotnisku Aeroklubu Radomskiego: wszyscy pamiętamy Grzesia, pomimo upływu już prawie roku od tragicznego wypadku. Lotnisko w Piastowie było zawsze Jego ukochanym miejscem. Wspólne z radomskimi pilotami podjęliśmy inicjatywę organizacji corocznego memoriału Jego imienia.

 • 1 procent 2015 - także dla PSP

  Jeszcze przez miesiąc można składać roczne zeznania podatkowe za 2014 rok, z ostatnim dniem kwietnia bowiem mija ustawowy termin rozliczenia się z fiskusem. Jeżeli ktoś się jeszcze nie zdecydował, to przypominamy możliwości przekazania 1% swojego podatku na cele "okołoparalotniowe", w tym i PSP.

 • Mamy ubezpieczenie na trajki (PPGG)!

  Po długich staraniach, udało nam się pozyskać ubezpieczenie na trajki i paraplany, zarówno jednoosobowe, jak i przeznaczone do przewozu pasażerów. Ubezpieczenie jest całkowicie nowym produktem, konkurencyjnym do obecnie istniejących na rynku i jest gwarantowane przez Hestię.

 • Podsumowanie walnego zabrania członków PSP

  W dniu 14 marca 2015 r. odbyło się walne zebranie członków PSP. Ustępujący Zarząd przedstawił szczegółowe podsumowanie działań w latach 2012-2014. Dokonane zostały zmiany w statucie oraz wybrane zostały nowe władze. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z walnego.

 • 10 tysięcy na 10-lecie PSP

  Postanowiliśmy zaproponować Wam, członkom PSP, żebyście przedstawili nam swoje potrzeby w formie konkursu na projekty, które byście chcieli zrealizować w nadchodzącym sezonie. Przeznaczamy na ten cel 10 000 zł, przy czym kwota ta może być podzielona między większą liczbę zgłoszeń.

 • Paralotniowe Mistrzostwa Polski 2015

  Wzorem ubiegłego roku Paralotniowych Mistrzostw Polski odbędą się w dwóch edycjach: w Polsce oraz za granicą. Jako pierwsze zaplanowane są zawody na Żarze w dniach 1-4 maja. Edycja zagraniczna odbędzie się w dniach 27 lipca - 1 sierpnia w Kruszewie w Macedonii. Zawody te będą wspólnymi paralotniowymi mistrzostwami Polski, Czech i Słowacji.

  ,

 • O lądowaniu w terenie przygodnym

  W ostatnim czasie pojawiło się wiele wątpliwości związanych z interpretacją przepisów dotyczących uzyskiwania zgody na start i lądowanie przez paralotniarzy z terenów nie będących lotniskami lub lądowiskami. Czy przy każdym starcie i lądowaniu musimy mieć zgodę właściciela terenu? Spróbujmy uporządkować to zagadnienie.

  ,

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania

  Brak wydarzeń


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118