• O Lotniowym Pucharze Przelotowym

  W okolicach 2008 roku nieliczne przeloty polskich lotniarzy zaczęły trafiać na portal xccomp.org. W miarę rozwoju latania przelotowego, w naszym małym, ale zintegrowanym środowisku zaczęliśmy myśleć kreatywnie nad zasadami tej rywalizacji. Zastanawialiśmy się, czy reguły ze świata paralotni można ulepszyć i bardziej dopasować do lotniarzy.

  ,

 • Prezentacja zwycięzców konkursu na dofinansowanie

  Zakończyliśmy organizowany przez Zarząd PSP konkurs „10 tysięcy na 10 lat PSP“. Celem nadrzędnym przy wyborze projektów były przede wszystkim takie czynniki jak rozwój sportu, wzrost bezpieczeństwa, poprawa infrastruktury, innowacyjność oraz podział dofinansowania możliwie równo pomiędzy dyscypliny.

 • Rejestracja na PLMP Pararudniki

  Ruszyła rejestracja uczestników na PLMP - ParaRudniki, organizowanego w dniach 30-31 maja przez Aeroklub Częstochowski. UWAGA: zawodnicy proszeni są o stawienie się 29 maja (piątek po południu). Wpłaty wpisowego do udziału w zawodach (60 PLN) oraz podpisywanie kart rejestracyjnych będzie się odbywało na lądowisku w piątek.

  ,

 • Zagłosuj na projekt konkursowy

  Chcemy poznać Wasza opinię na temat projektów zgłoszonych w ramach konkursu. Które z nich Waszym zdaniem powinny zostać dofinansowane przez nasze stowarzyszenie (czyli przez Was)? Przekażcie nam swój głos w poniższej ankiecie. Głosować będzie można do soboty 9 maja do godziny 12:00.

 • Projekty zgłoszone w ramach konkursu na dofinansowanie

  W kwietniu mogliście do nas przesyłać projekty w ramach konkursu na dofinansowanie od PSP. Zgłaszać można było wszelkie pomysły, które miały na celu rozwój naszego sportu. PSP przeznaczyło na konkurs 10 000 zł i kwota ta albo zostanie przyznana w całości na jeden projekt lub zostanie rozdzielona między kilku wnioskodawców. Poniżej prezentujemy wszystkie zgłoszenia.

 • Czym są "miasta rozróżnialne na mapie lotniczej"?

  Pod koniec marca PSP wysłało pismo do PAŻP z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących niektórych sformułowań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 11 czerwca 2010 r. w sprawie zakazów lub ograniczeń lotów na czas dłuższy niż 3 miesiące oraz w zmieniającym go Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2011 r.

 • Mapy stref do Garmina

  Powoli przygotowujemy się do nowego sezonu i na tę okoliczność udostępniamy Wam pliki z mapą przestrzeni powietrznej, przystosowane do urządzeń GARMIN. Mapy przygotował dla nas Paweł Radziszewski, za co ogromnie mu dziękujemy w imieniu wszystkich posiadaczy Garminów. Mapy są przygotowane w wersji dla PG i PPG.

  ,

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania
  29maj - 31maj 2918:00maj 31PLMP PararudnikiLotnisko Częstochowa-Rudniki Jana Pawła II 101 42-240 RudnikiTyp wydarzenia:zawody


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • 7 × trzy =