• PLMP Pińczów - podsumowanie

  W dniach 29-30 sierpnia na terenie lotniska Aeroklubu Regionalnego w Pińczowie odbyła się kolejna edycja motoparolotniowej ligi sezonu 2015. Jej bezpośrednim organizatorem byli PSP, ARwP i Paramotor Team. Pogoda wyjątkowo dopisała mimo obfitego opadu w nocy z piątku na sobotę, ale właśnie dzięki temu mieliśmy cały sobotni dzień lotny.

  ,

 • Airshow Radom 2015 też paralotniowy

  Airshow Radom to nie tylko pokazy lotnictwa ciężkiego i wojskowego - od kilku edycji nieśmiało prezentują się motoparalotnie. My też tam byliśmy w tym roku. W tym roku pokazy motoparalotniowe były wyjątkowo udane, a to dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, ale przede wszystkim dzięki godzinie pokazów, które odbyły się po 9 rano. Godzina ta była dla nas […]

 • PLMP Pińczów - informacje

  Zapraszamy na trzecią edycje PLMP do Pińczowa, organizowaną w dniach 28-30 sierpnia przez Aeroklub Regionalny w Pińczowie. Zależy nam na licznym udziale pilotów – szczególnie amatorów, dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z nadarzającej się okazji i spróbowania swoich sił w przygotowanych konkurencjach. Kierownikiem sportowym tej edycji będzie Marcin Krakowiak.

  ,

 • Pożegnanie Darka Perenca

  W dniu 19.08.2015 (środa) o godzinie 15.00 odbędzie się pożegnanie Darka Perenca w kaplicy na cmentarzu w Łagiewnikach koło Łodzi. Darek zginął w wypadku lotniowym 7 sierpnia podczas zawodów rozgrywanych w słoweńskim Tolminie. Był jednym z najbardziej doświadczonych polskich lotniarzy, wieloletnim kadrowiczem, a przede wszystkim wspaniałym człowiekiem.

 • Michał Gierlach, Klaudia Bułgakow, Krzysztof Żelisko, UFO Team Mistrzami Polski 2015

  W dniach 26-31 lipca w macedońskim Kruszewie odbyły się XXII Paralotniowe Mistrzostwa Polski. Zapraszamy na relację z tej imprezy - oto opowieść o triumfie, chwale, spełnieniu, zaskoczeniu, klątwach, rozczarowaniu, goryczy i wdzięczności.

  ,

 • 17 Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 2015 - informacje

  Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski 2015 odbędą się w dniach od 30 lipca do 2 sierpnia na terenie Aeroklubu Częstochowskiego. Serdecznie zapraszamy pilotów, osoby towarzyszące oraz kibiców. Poniżej dokładne informacje organizacyjne - prosimy zawodników o zapoznanie się znimi.

  ,

 • Mapy stref do Garmina

  Powoli przygotowujemy się do nowego sezonu i na tę okoliczność udostępniamy Wam pliki z mapą przestrzeni powietrznej, przystosowane do urządzeń GARMIN. Mapy przygotował dla nas Paweł Radziszewski, za co ogromnie mu dziękujemy w imieniu wszystkich posiadaczy Garminów. Mapy są przygotowane w wersji dla PG i PPG.

  ,

 • Żar

  Dojazd na Górę Żar prowadzi przez Międzybrodzie Żywieckie. Na terenie tej miejscowości znajduje się dolna stacja kolejki wywożącej turystów na szczyt. Równolegle do kolejki na górę prowadzi droga asfaltowa, jednak korzystanie z niej, bez ważnego pozwolenia na wjazd, grozi mandatem.

 • Najbliższe wydarzenia

  Opcje sortowania

  Brak wydarzeń


 • email: psp@psp.org.pl

  Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe
  ul. Nad Wisłą 4A, 04-987 Warszawa

  NIP 527 251 23 14
  REGON 140534339
  KRS 0000236118
 • + 2 = jedenaście